Nuda je tuctová, úspech jedinečný!

Tuctové riešenia sú niekedy nudou a nudné riešenia zas môžu pôsobiť tuctovo. Aj preto si toľko úspešných ľudí zakladá na svojej jedinečnosti. Či už ide o svojské každodenné rituály, originálne nápady v práci alebo bývanie šité na mieru ich jedinečnému vkusu.

Úspešní vedia, že byť autentický je na nezaplatenie, aj za cenu toho, že by to v očiach iných znamenalo byť trošku svojský. Zozbierali sme pre vás zopár vskutku netypických zvyklostí osobností verejného života.

Módni rebeli

Bývalý prezident Spojených štátov amerických Barack Obama počas svojej štátnickej kariéry zriedka vystúpil v inom než v modrom alebo v sivom obleku. Mark Zuckerberg, miliardársky šéf Facebooku, prednáša po svete zásadne v sivom tričku. Nuda? Práve naopak! Títo páni, podobne ako mnoho mocných CEO, zvolili jedinečný prístup v móde a nasledujú trend takzvaných kapsulových šatníkov. Tým, že nosia každý deň to isté, eliminovali zo svojich – na zásadné rozhodnutia náročných – životov jedno úplne zbytočné o tom, čo si ráno oblečú.

Gastronomickí suchári 

Ak sa neviete dojesť novej príchute cottage cheesu alebo chytáte paniku, keď v obchode nemajú „vaše“ mlieko, nie ste ani zďaleka taký zvláštny, ako sa možno nazdávate. Veľa úspešných má divné stravovacie návyky. Stačí spomenúť zakladateľa spoločnosti Apple a technologického vizionára Steva Jobsa. Dokázal celé týždne konzumovať kvantá jednej a tej istej potraviny, trebárs jabĺk (aké „prekvapivé“). Počas svojho mrkvového obdobia to vraj prehnal až tak, že skončil oranžový. Iný biznis magnát Warren Buffett sa zas nechal počuť, že štvrtinu jeho tela tvorí kokakola. Hoci slávnemu obchodníkovi ťahá na deväťdesiatku, odmieta sa vzdať svojho rituálu a denne si dopraje aspoň päť plechoviek koly.

Mikromanažéri 

Ruský režisér Sergej Ejzenštejn bol taký posadnutý dokonalosťou, že prípadné technické problémy doslova lepil za pochodu. Keď v strižni pri príprave svojho filmu Krížnik Potemkin našiel neprilepené konce filmového pásu, vynašiel sa tak, že ich zlepil slinami. Najpopulárnejšia televízna gazdiná Ameriky Martha Stewart je postrachom svojho tímu, pretože na konci dňa vyžaduje, aby mal každý sterilne čistý stôl bez smietky prachu. O Marrise Mayer, niekdajšej CEO internetového gigantu Yahoo!, je zas známe, že chcela mať osobne prehľad o každom jednom prijatom uchádzačovi. Nebolo by na tom nič zvláštne, nebyť faktu, že šéfovala firme s viac než 12 000 zamestnancami. 

Udržiavatelia rovnováhy 

Úspech ma nudí, ak prišiel príliš ľahko,“ povedal si pri retrospektívnom pohľade na svoju kariéru zrejme každý úspešný človek. Bankroty a zlé rozhodnutia patria k hre a hráči, čo hrajú vabank, si uvedomujú, aké dôležité je budovanie vnútornej rovnováhy, ktorou neotrasie ani globálna finančná kríza či vlastné omyly. Radi meditujú. Stredoveký učenec William Harvey, lekár, čo ako prvý opísal činnosť krvného obehu, si pri dome nechal vyhĺbiť jamu, kam chodil pracovať, pretože najlepšie sa mu koncentrovalo, keď bol v tme. Diplomat a vynálezca Benjamin Franklin zas veril, že svieže nápady sa rodia pri vzdušnom kúpeli. Každé ráno po zobudení sa preto nahý posadil pred otvorené okno a nasával čerstvý vzduch. 

Pôžitkári 

Švédskemu programátorovi a autorovi legendárnej videohry Minecraft Markusovi Perssonovi síce ťahá na štyridsiatku, ale z chlapčenských snov nevyrástol. Vo svojej haciende v Beverly Hills si nechal zriadiť samostatnú miestnosť na cukríky s jedlým „interiérom“ odhadovanej hodnoty 43 000 eur. Ešte viac sa odviazal pôžitkár Leonardo Di Caprio, ktorý istý čas žil v newyorskom apartmáne s tými najnezvyčajnejšími riešeniami: vitamínmi obohatenou vodou v sprche, jacuzzi vaňou so 14(!) tryskami, vstavanými aromatickými pumpami pre navodenie správnej nálady v každej časti bytu či sofistikovaným systémom lámp, čo ladí interiérové osvetlenie podľa vnútorných hodín tela. Dokonca ani dlážka nebola u Lea len dlážkou. Pri každom kroku poskytovala masáž nôh.

Vo svojom po svojom 

Ani vy nezľavujte zo svojich vysokých nárokov na bývanie! No dobre, možno by ste mohli upustiť od sna o domácom tobogane, ktorý je súčasťou najdrahšieho apartmánu na svete, rozliehajúceho sa na horných piatich poschodiach monackého Odeon Tower. Ale ostatné priania si splniť môžete. Položte si otázku, čo je pre vás naj, Gansberg má odpoveď. Pokoj? QUIET byty. Záhradka? GARDEN byty. Impozantné výhľady? CITY VIEW byty. Alebo skutočne veľkorysý priestor? PREMIUM byty. Neexistuje nesprávna odpoveď. Na pravom svahu Koliby nájdete luxus postavený na mieru vášmu jedinečnému vkusu.  
 

Späť