Rozčuľujte sa, budete úspešnejší!

Najsladšou „pomstou“ za úspech niekoho iného je, keď ho tromfnete vlastným úspechom. Rozčúlenie sa vám pri tom hodí. Aktivuje váš súťaživý gén a odtiaľ je už len malý krok k veľkým veciam.

Je to jednoduché. Pozrite sa na svoj hnev ako na nahromadenú energiu, vašu konkurenčnú výhodu v živote aj v biznise. Vždy, keď vás niekto rozpáli dobiela, poďakujte sa mu s úsmevom. Nadprodukcia stresového hormónu so sebou totiž prináša skryté pozitíva – stávate sa agilným, miznú stopy únavy, a keby ste v tom momente siahli po bežeckých teniskách, je veľmi pravdepodobné, že bez väčšej námahy pokoríte svoj osobný rekord.

Hnev ako silný motivátor stál za zrodom niektorých z najúspešnejších svetových biznisov a vynálezov. Poznáte ich príbehy? 

Keď sa géniovia bijú, svet víťazí 

Nicola Tesla robil všetko preto, aby svojmu bývalému šéfovi a úhlavnému nepriateľovi Thomasovi A. Edisonovi dokázal, že má nad ním inteligenčne navrch. Z vojny dvoch geniálnych mozgov profitoval celý svet, pretože títo páni sa doslova pretekali, kto príde s revolučnejším, úžasnejším patentom.

Sólo bežci 

A čo takí Rudolph a Adolph Dasslerovci? Nemeckí bratia boli obaja obdarení bystrým obchodným duchom, ale mali tak rozdielne postoje o vedení biznisu, že si nevedeli prísť na meno. Keď jeden z nich založil úspešnú firmu, druhý na to zareagoval založením konkurencie. Hoci sa vzájomne neznášali, symbolické je, že dnes ich vo väčšine domácností nájdete bok po boku na polici s topánkami. Starší „Rudi“ založil športový koncern Puma, mladší „Adi“ dal meno firme Adidas. 

Od 40-dolárovej pokuty k miliardám 

Aj za to, že si po náročnom dni môžete doma vyložiť nohy a pozrieť všetky zmeškané filmy a seriály bez reklám, nepriamo môže hnev fanúšika televíznej zábavy pretavený do vízie. Američan Reed Hastings bol taký pobúrený 40-dolárovou pokutou za omeškané vrátenie požičaného filmu, že ho to doviedlo k myšlienke na vlastný biznis plán. Dnes by si mohol dovoliť tých pokút viac. Jeho spoločnosť Netflix mu podľa odhadov Forbesu pomohla nakumulovať majetok približne 2,3 miliardy dolárov.

Urážka, z ktorej sa stalo Lamborghini 

Keď sa Ferruccio Lamborghini, výrobca traktorov zo severu Talianska, prišiel sťažovať na nefunkčnú spojku vo svojom Ferrari, nebol práve taktný a šéfovi spoločnosti Enzovi Ferrarimu oznámil, že jeho autá nestoja za veľa, na čo mu Ferrari blahosklonne odpovedal: „Počúvaj, Lamborghini, možno vieš, ako na traktor, ale nikdy nebudeš schopný riadiť Ferrari.“ Podľa dobových rozhovorov bol toto ten moment, keď sa Ferruccio Lamborghini zaťal a zaumienil si priniesť na trh perfektný automobil.

Dajte hnevu priestor 

Aby ste dokázali hnev pretaviť do tvorivej sily, potrebujete kvalitný životný priestor. Priestor, v ktorom negatívnu pachuť rozčúlenia zničíte harmonickým tichom QUIET bytu. Priestor, v ktorom si naštvaný budete môcť dovoliť pár vecí produktívne „zničiť“ kopaním vo vlastnej záhradke GARDEN bytu. Priestor, kde nazbierate guráž dívať sa na veci, čo vás hnevajú, z nadhľadu tak, ako pri impozantných výhľadoch z vášho luxusného CITY VIEW bytu. Priestor, kde si vychutnáte každé vydreté víťazstvo tak, ako sa na úspešného človeka patrí. Vo vašom PREMIUM byte a vo veľkom!
Priestor, kde nakoniec zabudnete na hnev, pretože ho nahradí radosť z bývania v prémiovej lokalite pravého svahu Koliby. Gansberg je tým priestorom.

Späť